top of page

OTTOBOCK HARMONY AKTİF VAKUM PROTEZ SİSTEMİ

ottobock-harmony-aktif-vakum.jpg

Harmony diz altı protez sistemi güdük ile soketi, son derece sağlam bir şekilde bütünleştiren aktif vakumlu bir diz altı protez sistemidir.
Silikon liner ile soket arasında var olan havanın tamamına yakınını dışarı vakumlayan harmony sitem, bu sayede güdük volümünü dengede tutar. Vakum sisteminin sağladığı yüksek ve tam tutuş protez kullanıcısının yürüyüşünü iyi yönde etkiler.

Havayı negatif basınç ile dışarı atan sistem, özellikle diz altı protez kullanıcıları için bacakta bir bütünlük hissi verir.
Ottobock harmony mekanik pompalı aktif vakumlu sistemde bulunan yaylanma özelliği kullanıcılarına üst düzey bir konfor ve güven sunar.

PROBLEMLİ BACAKLAR İÇİN HARMONY

Maalesef güdük her zaman kolaylıkla protez uygulamasına izin vermeyebilir. Harmony Aktif Vakum Sistemi güdüğün, boy, biçim ve yapısı itibari ile özellikle problemli olan kişiler düşünülerek üretilmiştir. Kendine özel tasarımı ile rahatsızlık vermez. Uyum sorunu yaşatmayarak güdük ve soketi son derece sağlam bir şekilde bütünleştirir. Bu sayede çok daha güvenli ve kontrollü yürüme sağlar.

Ottobock Harmony Aktif Vakum Diz Altı Protez Sistemi, güdük hacminin gün içinde ki değişikliklerine uyumlu olacak şekilde üretilmiştir. Sistemi her zaman soket ve güdük arasında sıkı bir tutuş vaat eder.  Ayarlamak için çorap ilavesi ve çıkarılması gerektirmemektedir. Kuvvetli ama dengeli bir tutuş sağlayarak güdük ve soket arasında ki bu uyumlu tutuş, kan dolaşımının sağlıklı olmasını sağlar. Bu eşsiz özelliği ile problemli ve yaraları kapanmamış güdüklerde hızlı iyileşme olanağı sunar.

bottom of page